#System
   Reklamowy
 

Technologie

System Reklamowy

Czym jest afiliacja w wydaniu tradycyjnym? Programy afiliacyjne, zwane też programami partnerskimi, to umowy, w których sprzedawca (reklamodawca) płaci właścicielowi strony internetowej (afiliantowi/wydawcy) prowizję z tytułu wygenerowania ruchu, sprzedaży, leada, wyświetlenia. Właściciel witryny na swojej stronie umieszcza linki do strony sprzedawcy (najczęściej kryjące się pod formą obrazkową), a następnie otrzymuje (z reguły w rozliczeniu miesięcznym) wynagrodzenie.

Czym jest Snap Affiliate?  

Quitsnap podszedł do tematu w bardzo nowoczesny i świeży sposób, stawiając na budowanie przez naszych klientów swoich sieci partnerskich. Powód jest bardzo prosty - taki partner jest o wiele bardziej wartościowy niż dostarczony przez zewnętrzną agencję. Jego ruch jest bardziej kaloryczny - przynosi większe zyski biznesowi. W naszym narzędziu otrzymasz to co daje tradycyjna afiliacja, ale to obecnie zbyt mało.

Podczas pracy ze SA masz możliwości, których nie daje "zwykły program partnerski":

» W początkowym okresie korzystasz z naszej bazy ponad 2000 wydawców i potencjalnych reklamodawców z wielu różnych branż (do programu możemy włączyć obecnych partnerów biznesowych - wszystko w jednym miejscu). To Quitsnap pozyskuje i buduje Twoją sieć.


» Do bazy wydawców należy doliczyć tysiące użytkowników Quitsnap Blue - narzędzia do marketing automation w modelu SaaS. Otrzymują oni propozycję wejścia do Twojej grupy partnerów.


» Mierzenie i rozliczanie ruchu od wydawców odbywa się bez konieczności generowania linków afiliacyjnychPotencjalny wydawca akceptuje Twoją kampanie w swoim panelu Quitsnap i.. zaczyna ona działać od razu.


» To Snap Affiliate zajmuje się kontaktem z nowymi i obecnymi partnerami co pozwala uniknąć tzw. kosztów alternatywnych w firmie (czas, organizacja etc.).


» Kolejnym krokiem jest edukacja wewnątrz organizacji - szkolenie pracowników z zakresu działania kampanii, pozyskiwania i rozliczania partnerów. W zależności od decyzji - obszar obsługi może pozostać po stronie SA lub zostać przekazany do wewnątrz organizacji (ze wsparciem naszych specjalistów).


» Nasze reklamy to nie tylko banery. Wręcz zalecamy pozostawienie ich i postawienie na wyświetlanie treści na inteligentnych pop-upach na stronach wydawców. To zdecydowanie bardziej przyciąga uwagę kupujących i otwiera wiele różnych możliwości.


» Komunikaty reklamowe na pop upach zmieniają się w zależności od godzin, lokalizacji, upodobać użytkowników, sprzedawanych produktów. W tradycyjnej afiliacji mamy baner reklamowy. Za każdym razem taki sam. W SA jeśli jeden komunikat nie będzie skuteczny,przy następnej wizycie klienta wypróbujemy kolejny.


» Połączenie afiliacji z marketing automation to np. Wypełnienie formularza reklamodawcy na stronie wydawcy (na pop upach), testowanie A/B reklam, zbieranie zachowań użytkowników, śledzenie go między stronami, eksport oferty przez SMS, mail, RCS, kanały społecznościowe. Reklamowana wywoływana jest podczas konkretnej interakcji użytkownika ze stroną.


» Model atrybucji - Twoi partnerzy oczekują uczciwych warunków współpracy. Decyzja kogo i jak wynagradzamy za wartościowy ruch jest bardzo ważna. W ujęciu tradycyjnym stawki wypłacane są ostaniemy źródłu, z którego przyszedł klient. W Snap Affiliate możesz dzielić wynagrodzenie między partnerów, których klient odwiedził.


» Implementacja feedów na pop upowe reklamy - zmienna treść, obrazki, zgodne np. z aktualnym stanem magazynowym.


» Pełna automatyzacja procesówSA może być zintegrowany z CRM sprzedażowym, umieszczony na stronie www( partner sam zakłada konto i uruchamia kampanie Twoich produktów biznesowych). System SA pozwala zarządzać sprzedażą online, rozliczać ją, kontrolować, rozbudowywać. Przykładem mogą być tu sugestie, które ze źródeł ruchu niepartnerskiego powinny być rozważone w płatnym ruchu:

 


System został zbudowany tak, by mógł go obsługiwać każdy, jest intuicyjny, powiadamia o istotnych akcjach, pozwala komunikować się z partnerami oraz naszym supportem. W bardzo prosty sposób można zintegrować go z systemem mailingowym, CRM, systemem CC etc. Komu jest dedykowany? Wszystkim firmom obecnym na rynku online, zainteresowanym budowaniem sieci lojalnych partnerów i generowaniem wartościowego ruchu klientów na swoich stronach.

W tym tekście zawarłem zarys bardzo dużego kawałka technologii. Jak każdy produkt Quitsnap jest on w pełni elastyczny i dopasuje się do każdego biznesu.

 


KONTAKT

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 664 905 436

ul. Al. Jerozolimskie 123A,
02-017 Warszawa
woj. Mazowieckie